CHP’den Ereğli Gazeteciler Derneği’ne ziyaret

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a, makamlarında gerçekleştirilen ziyaretlerle değerlendiren Şafak Erel’in başkanlığındaki Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD), aynı gün akşam saatlerinde de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul ve yönetim kurulu üyelerini misafir etti.

Saat 17.00’de gerçekleşen ziyarette Ertuğrul ve beraberindekiler, dernek başkanı Şafak Erel, dernek denetim kurulu başkanı Altan Akçakese ve yönetim kurulu üyeleri tarafından misafir edildiler.

İçten bir sohbetin yaşandığı ziyarette şahsı ve yönetim kurulundaki ekip arkadaşları adına bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul; “Biz gazeteci arkadaşlara ne kadar ihtiyaç duyuyorsak toplum da o kadar ihtiyaç duyuyor. Toplumun doğru yönlendirilmesi ve doğru bilgilendirilmesinde gazetecilik çok önemli.”, diyerek bağımsız gazeteciliğin önemine işaret etti. Bağımsız gazeteciliğin aynı zamanda da demokrasinin vazgeçilmez bir yapısı olduğuna da vurgu yapan Ertuğrul, Şafak Erel ve ekibinin, daha önceki yönetimlerde görev yapan gazetecilerin çalışmalarını daha yukarıya doğru taşıyacağına inandığını belirterek sözlerini şu cümlelerle tamamladı:

“Her kuruluşta belli bir süre sonra kan değişimi iyi oluyor. Bu, bizim işgal ettiğimiz koltuklar için de geçerli. Güzel çalışmalara imza atacağınıza inanıyorum. Bundan sonraki meslek hayatlarınızda da başarılar diliyorum. Ereğli’de gazeteciliğe yeni bir motivasyon gelecek diye düşünüyorum.”

Kalabalık bir ekiple gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı CHP İlçe Başkanı Ertuğrul ve ekibine teşekkür eden EGD Başkanı Şafak Erel de konuşmasında zorlu şartlarda seçime girdiklerini ama yüzlerinin güldüğünü kaydederek; “Benim gazeteci arkadaşlarımızı tek bir çatı altında tutmam lazım. Onların menfaatlerini korumam lazım. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekçisi olacağız; Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci olacağız ama sonuçta da Ereğli’nin milliyetçisi olacağız. Ben Ereğli’yi seviyorum. Kimsenin kavga etmeden Ereğli’nin ilerlemesi için mücadele etmesini istiyorum. Bu sebeple de EGD’nin kapıları, Ereğli için mücadeleye varım, diyen herkes için ardına kadar açık.”, dedi. Basının büyük bir güç olduğuna vurgu yapan Erel, EGD olarak bütün gazetecilere kucak açtıklarını söyledi. Erel konuşmasında; “Maalesef aramızda yanlışlar da oluyor. Bundan sonra olacaktır da… Hala dernek üyeliği dışında kalan otuzun üzerinde arkadaşımız var. Biz buna rağmen bu arkadaşlarımızla da beraber büyüyerek yolumuza devam edeceğiz.”, cümlelerine de yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*